Twitter Doğrulanmış Hesap (Verified Account) Nasıl Yapılır?

5
1061

Twitter’da ünlüler ve bazı tanınmış kişilerin hesaplarında sağ üstte “Verified Account” yazısı ve rozetini görmüşsünüzdür. Bu rozet ve yazı kişilerin Twitter yetkililerine yaptıkları talep ve doğrulama sonucu verilen bir hak..

 • ANLATIM –

 • Twitter hesap doğrulama özelliği artık tüm Twitter kullanıcılarına açık. Hesabınızı doğrulatmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekiyor.
 • https://verification.twitter.com/welcome
 • Hesap doğrulama talebini yollayabilmeniz için;
  – Doğrulanmış bir telefon numarası
  – Doğrulanmış eposta adresi
  – Twitter’da biyografi bölümünün doldurmuş olması
  – Geçerli bir profil fotoğrafı
  – Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)
  – Bir web sitesi adresi yazılı olmalı
  – Tweet’leriniz herkese açık olmalıFormda 500 karakter sınırlamaya sahip mesaj kutucuğu bulunuyor. Burayada neden hesabınızın onaylanması gerektiğini yazıyorsunuz. Fakat bu kutucuğa web sitesi adresi yazarsanız Next butonu pasif hale geçiyor. Bu sebeple Twitter.com/kullaniciadi yerine @kullaniciadi, web sitesi adresinizi yazacaksanız websitem.com yerine websitem[.]com yazmalısınız.

  Ayrıca Twitter ekibi bu form üzerinden gelen taleplerle hesabınızın doğrulanacağını garantilemiyor. Formu gönderdikten sonra sonuç için 1 ay civarı beklemeniz gerekebilir.

  Türk sanatçılar genelde bu hak talebi ve doğrulamayı yapmıyorlar bu nedenle pek çok taklit hesap mevcut..

  “Peki doğrulama talebi nasıl olacak?” diyenler için sorunun cevabı hemen aşağıdaki yardım sayfasında yer alıyor.

  https://support.twitter.com/articles/20169568-onaylanms-hesaplar-hakknda-sss

  Hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız yukarıdaki bağlantıda yer alan bilgileri okumalı ve koşulları birebir yerine getiriyor olmalısınız..

  Eğer sıradan bir Twitter kullanıcısıysanız fazla heveslenmeyin Twitter şimdilik sadece çok aranan kişilere onaylı hesap hakkı tanıyor.

  İlgili sayfadan bakınız;

  Ne tür hesaplar onaylanır?

  Kullanıcıların aradıkları kişileri bulmalarını kolaylaştırmak için Twitter düzenli aralıklarla hesapları onaylar. Müzik, sinema, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanmış durumdayız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncellemekteyiz. Onaylamanın, takipçi ya da Tweet sayısını etkileyen bir faktör olmadığını unutmayın.

  Normal kullanıcılarımızdan gelen onaylama isteklerini kabul etmiyoruz. Yukarıdaki kategorilerden birine giriyorsanız ve Twitter hesabınız onay için belirlediğimiz niteliklere uygunsa, ilerleyen dönemlerde sizi de değerlendirebiliriz.

CEVAP VER