Sosyal MedyaTeknoloji

LinkedIn’e otomatik oynatılan video reklamlar geliyor

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemde sizlere ’e yakında gelecek olan
Oynatılan ” hakkında bilgiler vereceğim.

Bildiğiniz gibi LinkedIn üzerinden iş başvurusu, cv oluşturma, işe alma ve kariyer fırsatları gibi birçok hizmetler mevcut.

Pek çok kişinin LinkedIn’in bu hareketini onaylayacağından emin değilim. Microsoft’un sahip olduğu profesyonel sosyal ağ olan TechCrunch‘a göre(dünyanın en az kendi kendini tanıyan kullanıcılarına yönelik blog sorgulama hizmeti), LinkedIn’in otomatik olarak video reklamları yayınlayacak olması doğru bir seçim değil gibi.

Önceden, bir reklamverenin LinkedIn’de video kullanmak istemesi durumunda YouTube veya Vimeo gibi başka bir hizmete bağlanması gerekiyordu. Bu değişiklikle, videolar, blog yayınları, durum güncellemeleri ve iş ilanlarının normal ücretinin yanında, LinkedIn haber beslemesinde feed ve bağımsız olarak görünecek. Neyse ki, bu videoyu arka planda sustura bileceksiniz.

linkedin1

Diğer sosyal ağlar – en önemlisi , ve – şu an için otomatik oynatılan video reklamlar yayınladı. LinkedIn burada bu sosyal medya firmalarıyla bir araya gelmek yerine kendi kurumu için kitlesel bir reklam seçimine gitti.

Ayrıca reklam hedefleme ve dönüşüm izleme özellikleri sunan LinkedIn, analiz araçlarını da içerebilir.

LinkedIn, bu reklamları Ekim ayından bu yana yaklaşık en iyi 700 şirket ile test etti ve önümüzdeki haftalarda onları herkese sunması bekleniyor.

Kısacası artık Facebook, Twitter ve Instagram’da gördüğümüz video reklamlarını yakın zamanda LinkedIn’de de görebiliriz. Tabi LinkedIn’e reklam vermek şu etapta kazanç sağlar mı tartışılır ama ses getireceğinden emin gibiyiz.

Başka bir makalede görüşmek üzere 😉

Bir cevap yazın