Prison Break Yeniden – 4 Nisan’da Başlıyor

0
449

Scofield’in öldüğünü mü düşünüyorsunuz! Yanıldınız!  Tabi buna FOX’un tozlu rafları yeniden kurcalama alışkanlığı da sebep olmuş olabilir.

Fox, unutulmaz tv dizisini 4 Nisan günü(yarın) tekrar canlandırıyor, hapishane çakmağının gazını doldurma zamanı geldi.  Bu 9 bölümlük mini dizi için hafızalarımızı biraz tazelemek ve nelerin bizi beklediğini sizlerle kısaca paylaşmayı istedik.

1. Michael Scoffield ölmedi kalbimizde yaşıyor.

(Wentworth Miller) DVD filminde öldü ve hepimiz “Hayır, olamazzz!” dedik. Peki! O Yaşıyor. Yoksa olmaz, değil mi? “Ölümü” etrafındaki koşullar yeniden canlanma için gerekli olacak ve hemen ortaya çıkmayacak, bu nedenle senaristlerin bunu nasıl gerçekleştireceğini hepimiz merak ediyoruz.

2. Hapishane Kaçışı

Olayların hapishanede geçeceğini ve gene bir kaçışın bizi beklediğini belirtmek spoiler olarak değerlendirilmemeli.

3. Uzak diyarlarda

Amerikan cezaevlerinden kaçtı, artık yeni maceralar gerekli. Ortadoğu Micheal için zorlu bir görev olabilir. Özellikle IŞİD’in iç savaşa sürüklediği Yemen’deki zindan bu macera için biçilmiş kaftan. Peki ekip orada nasıl buluşacak. Bu 5. sezonun en önemli bölümünü oluşturacak.

4. İlk bölümden çok fazla şey bekleme

Yedi yıl aradan sonra “ekibin tekrar bir araya gelmesi gerektiği” gibi bir senaryoda, Michael’ın nasıl hayatta olduğu hakkında sorulara hemen cevap verilmesini beklemeyin. Neredeyse bütün ilk bölüm, Michael’ın hayatta olduğunu öğrenirken Prison Break anılarımızı canlandırmak, bilgilerimizi tazelemek için ayrılmış. Serinin evrene geri hızlı bir dalış yerine yeni yavaş yavaş ısıtarak hazırlama ve daha önce yaşananlara bir hard reset atme şeklinde bir başlangıç uygun görülmüş.

5. Hikaye’deki Odyssey izleri

Hikaye Homeros’un klasik destansı Odyssey izleri taşıyor. Paul Scheuring, kitaptaki yer adlarını kullanırken de göndermelerde bulunmuş. Örneğin, Sara (Sarah Wayne Callies) şu anda New York’un Ithaca kentinde yaşıyor ve Odysseus kitapta Ithaca kralıydı. Kitabın genel temaları da senaryoda karşımıza çıkıyor ancak Yunanlıların hiç kimseyi T-Bag olarak adlandırmadığından eminiz.

6. Sezon 4 değil de Sezon 1’e daha yakın gibi

Yeniden canlandırılan yapımlar son sezondan izler ve devam noktaları barındırırken Scheuring daha çok 1. Sezona benzetmeye çalışmış, bunun sebebi de hepimizin tahmin ettiği gibi 1. Sezonunun en iyi sezon olması. İki kardeşin aynı cezaevinde parmaklıklarla ayrılması fikri “satar” gibi görünüyor.

7. Tanıdık yüzler dönecek!

T-Bag (Robert Knepper), C-Note (Rockmond Dunbar), Sucre (Amaury Nolasco) ve Kellerman (Paul Adelstein), cezaevine girmek için geri dönen Michael, (Dominic Purcell) ve Sara.

8. Yeni yüzler de orada olacak

Mark Feuerstein, Sara’nın Hayatı’nda yeni bir adam olarak oyuncu kadrosuna katıldı ve İngiliz aktör Augustus Prew de diziye katıldı. Ayrıca Inbar Lavi’nin, mürettebata yardım eden zorlu bir Yemen aktivisti olan Sheba’da yeni bir karakter olarak tanışacağımız kişilerden.

9. Yeni başlayanlar için diğer sezonların izlenmesine gerek yok.

Hikayeye hard reset atıldığı için önceki sezonları izlemiş olmak zorunda değilsiniz. Tabii ki yeni başlayanlar için bazı karakterleri bilmek önemli, özellikle T-Bag’ı ilk kez gördüklerinde belki biz eski müdavimlerin tepkilerini göstermeyecekler, ama kısa sürede hikaye kendi evrenini yaratıyor ve herkesi içine çekiyor.

Prison Break, 4 Nisan’da geri dönüyor.

CEVAP VER