Twitter’da Doğrulama Rozeti(Mavi Tik) Nasıl Alınır?

0
535

’da ünlüler ve bazı tanınmış kişilerin hesaplarında sağ üstte “Verified Account” yazısı ve rozetini görmüşsünüzdür. Bu rozet ve yazı kişilerin yetkililerine yaptıkları talep ve doğrulama sonucu verilen bir hak.

İlk başlarda Twitter’da sahibi olabilmeniz için “sanatçı, politikacı, artist veya topluma mal olmuş” gibi özelliklerinizin olması gerekiyordu. Yani sıradan bir kullanıcıya bu hizmeti sunmuyordu. Ama ülkemizde Twitter kullanıcı sayısı o kadar yüksek ki, artık Twitter yöneticileri de bu durumu görmezden gelemedi.

Geçtiğimiz aylarda Twitter Doğrulanmış Hesap (Verified Account) Nasıl Yapılır? makalemizi videolu bir şekilde anlatmıştık. Daha sonra Twitter tekrar doğruluma hizmeti politikasını değiştirdi. almak isteyenler için Twitter bu hizmeti geçici bir süreliğine durdurdu.

Twitter’da önceden doğrulanmış rozet talebinde bulunabilmeniz için buraya tıklamanız yeterliydi. Şimdi bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki uyarıyı göreceksiniz;

Peki Twitter Doğrulama Rozeti hizmetini neden durdurdu?

Çok sayıda istek alan Twitter yöneticileri bu hizmeti geçici bir süreliğine durdurma kararı aldı. Daha önceden başvuruda bulunanlar bu karardan etkilenmedi. İlerleyen günlerde başvuru sonuçları mail yoluyla iletilir tabii verilir mi verilmez mi orası tartışılır.

Yine da Twitter’la ilgili soru ve sorunları olan varsa Twitter Yardım Merkezi‘ne tıklayarak çözüm arayabilirler. Şu an için aktif bir doğrulama rozeti formu bulunmuyor. İlerleyen günlerde neler olur bilemeyiz ama şayet bu hizmet tekrar aktif olursa konu içerisinde başvuru linkini ve formunu göreceksiniz.

CEVAP VER